Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Ráj oříšků

RÁJ OŘÍŠKŮ A SLADKOSTÍ - netkatalog.czObchody s potravinami - netkatalog.cz

\"dobrejitro.cz\"

\"Kluby

\"\"

\"\"


» Pro zahřátí
Pro zahřátí

Zázvor – není s určitostí možné říci odkud zázvor pochází, ale víme, že se v Indii a Číně používá více než 3000 let.

Zázvor patří v Asii mezi všelék. Je to potravina “zahřívací”, takže urychluje metabolismus, proto se doporučuje při problémech s nadváhou. Zázvorantioxidační a antiseptické účinky. Díky tomu v zimě pomáhá v boji s nachlazením, s chřipkou, angínou i zánětu průdušek. Též pomáhá rozpouštět hleny, podporuje pocení a přispívá k lepšímu vykašlávání. Nemůžeme opominout ani jeho další výborné účinky, proti cestovní nevolnosti, plynatosti, nadýmání, žaludečních a zažívacích potížích. Má pozitivní vliv i na krevní oběh.

Jak si zázvor připravit? Je mnoho možností, sušený zázvor používáme do takzvané číny, polévek, omáček a možná námi už málo známých zázvorek. Čerstvý a kandovaný je výborný na přípravu  čaje: kousek zázvoru nastrouháme nebo nakrájíme, zalijeme horkou vodou a necháme  10min. louhovat, přidáme citrón nebo rakytníkovou šťávu a med.  K přímému použití proti cestovní nevolnosti a při bolestech zubů: pomalu žvýkáme. Dále  na  přípravu  výborné osvěžující limonády do letních horkých dnů : kousek čerstvého zázvoru nastrouháme, přidáme  čerstvě vymačkanou šťávu z citrónů (dle  chuti) a dolijeme minerálkou. Podle chuti můžeme osladit, ale není třeba.

 Ale nic se nemá přehánět, a se zázvorem obzvlášť. Máme tu radu od vynikající komičky pro nás s výstižným jménem, Stella Zázvorková. S kořením je to jako s každou slastí v životě. Musí se požívat opatrně, s mírou, pro dobro a ne pro zlo. Když se cokoli přežene, je to na škodu věci.

Použity výňatky z knihy Hany Synkové s názvem Koření proti choření.